» Mikołaj Kopernik

6 grudnia 2018 roku, p. K. Dróbka wraz z uczniami wybrała się na Plac Miłośników Astronomii, aby pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, z okazji imienin wielkiego astronoma, złożyć kwiaty. Na zakończenie uroczystości wszystkich częstowano tortem czekoladowym.

» Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Listopad to miesiąc , w którym obchodzimy Dzień Tolerancji, Dzień Praw Dziecka
oraz Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.To ostatnie święto przypada 21 listopada. Z tej okazji składamy krótkie, pełne ciepła i radości życzenia. Pamiętajmy jednak, że życzliwi powinniśmy być nie tylko tego dnia i nie tylko w stosunku do bliskich, ale również w drodze do szkoły, w sklepie czy w komunikacji miejskiej - otwartość i empatia sprawiają, że wzajemnie jesteśmy w stanie poprawić sobie nastrój drobnymi gestami uprzejmości. Warto pamiętać, że to właśnie te drobne, miłe gesty są często najważniejsze. Każde nasze przyjazne słowo i ciepłe spojrzenie wróci do nas ze zdwojoną siłą.Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia, nasza szkoła została udekorowana na żółto -      na każdych drzwiach i oknach zawisły „buźki życzliwości” oraz sentencje propagujące postawę empatii, a nasi uczniowie i nauczyciele zadbali o żółte akcenty ubioru.

» Lekcja pokazowa

19.11.2018 roku uczestniczyliśmy w lekcji pokazowej w Instytucie YASUMI w Grudziądzu. Zajęcia prowadziła pani Magdalena Poznańska- Krawczyńska, która jest kosmetologiem i menadżerem Yasumi. Forma zajęć bardzo nam odpowiadała. Dowiedzieliśmy się jak prawidłowo dbać o naszą cerę, uzyskaliśmy wiele porad dotyczących właściwej pielęgnacji twarzy.

» Żywa lekcja Historii

We wtorek 13 listopada uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w żywej lekcji historii. Tego dnia gościliśmy Stowarzyszenie Historyczne Centrum Wyszkolenia Żandarmerji w Grudziądzu, a tematem lekcji był "Grudziądzki garnizon wojskowy w dwudziestoleciu międzywojennym". Podczas lekcji przybliżono zebranym obrazy z życia żołnierzy stacjonujących w naszym mieście wraz z historycznym komentarzem. Podczas spotkania prezentowana była broń, mundury oraz ekwipunek żołnierza polskiego. Prowadzący rozmawiali z uczniami na temat ubioru, rodzaju broni i sposobów walki ówczesnego wojska. Następnie poproszono na ochotnika jednego z uczniów, którym był Mateusz z klasy III B. Rekonstruktor pokazywał mu, w jaki sposób ubrany był żolnierz. Na zakończenie spotkania wszyscy chętni uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

» Zajęcia Profilaktyczne

W miesiącu wrześniu, październiku i listopadzie 2018 roku odbyły się zajęcia profilaktyczne prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Grudziądz.  Tematem wrześniowych spotkań było zjawisko cyberprzemocy, w październiku „Uwaga fonoholizm”, a w listopadzie „Dopalaczom mówimy NIE”. Młodzież aktywnie brała udział w zajęciach, zadawała dużo pytań i została wyposażona  w wiedzę dotyczącą w/w zakresów. Mamy nadzieję, iż w II semestrze odbędą się kolejne warsztaty.