» Egzamin Gimnazjalny

EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 24 do 26 kwietnia 2012 r. obywały się w Gimnazjum nr 8 w Grudziądzu zewnętrzne egzaminy dla uczniów klas trzecich.

Egzamin był przeprowadzony w tym roku po raz pierwszy według nowej formuły tzn. każdego dnia młodzież musiała rozwiązywać po dwa różnej testy.

Pierwszego dnia była część humanistyczna, czyli pierwszy test z historii, wos-u. Krótka przerwa – słodki poczęstunek i dalej język polski. Kolejny dzień to przedmioty ścisłe i przyrodnicze: najpierw biologia, chemia, fizyka i geografia a po krótkiej przerwie matematyka. Trzeci dzień zmagań gimnazjalistów to języki obce w części podstawowej i rozszerzonej.

To jest naprawdę wielki wysiłek dla gimnazjalistów. Za wszystkich trzymamy kciuki i czekamy na wyniki, które będą dopiero w połowie czerwca.

List Rzecznika Praw Dziecka skierowany do uczniów klas III POBIERZ

» I dzień wiosny

21 marca 2012 r. Samorząd Uczniowski Samorząd Uczniowski zorganizował dla koleżanek i kolegów coroczny „Dzień Wiosny”.

Świętowanie początku tej pory roku miało charakter konkursowy. W sali gimnastycznej przeprowadzono konkurs klasowego mini plejbek show, konkursy sprawnościowe oraz wspólne śpiewy - karaoke.

Pierwsze miejsce wyśpiewała sobie reprezentacja klasy II b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

» Warsztaty Gimnazjalistów

19 marca 2012 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla gimnazjalistów

pt. „Mikołaj Kopernik

– wielki matematyk i ekonomista”,

których celem było poznanie jego życia i osiągnięć naukowych. Warsztaty rozpoczął występ szkolnego koła teatralnego, który wprowadzał do tematu spotkania. Następnie uczniowie pracujący w grupach rozwiązywali test i wykonali plakat związany z życiem i dokonaniami Mikołaja Kopernika. Na podsumowanie spotkania, każda grupa prezentowała swój wykonany plakat. Każdy uczestnik otrzymał upominek.

» Rekolekcje wielkopostne
W dniach 12-14 marca nasza społeczność przygotowała się do świąt wielkanocnych poprzez rekolekcje wielkopostne.

Grupa ewangelizacyjna ruchu Światło - Życie z Łodzi przybliżała nam tajemnicę miłości Boga, przebaczającą moc sakramentu pojednania, oraz radość bycia we wspólnocie ludzi wierzących.

Owocem naszych dni skupienia są spotkania młodzieży naszej szkoły w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w bazylice grudziądzkiej.
» Wydarzenia w miesiącu marcu

Wydarzenia w miesiącu marcu

• 15 marca 2012 r. o godz. 900 odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”;

• 16 marca 2012 r. o godz. 1000 odbędzie się Międzynarodowy Konkurs „Matematyka Bez Granic”;

• 19 marca 2012 r. o godz. 1600 odbęda się warsztaty dla gimnazjalistów „Mikołaj Kopernik – wielki matematyk i ekonomista” w ramach CZTERDZIESTYCH Grudziądzkich Dni Kopernikowskich;

• 21 marca 2012 r. w szkole powitamy radośnie WIOSNĘ;

• 28 marca 2012 r. w godz. 1600 -1700 odbędą się spotkania informacyjne dla rodziców.