» Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku świętowaliśmy 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Aby uczcić ten ważny dla każdego Polaka dzień, przedstawiciele Samorządu Szkolnego wraz z p. dyrektor Violettą Biłyk oraz opiekunem Samorządu p. Darią Sadurską udali się  na Rynek Główny. Pod pomnikiem Żołnierza Polskiego złożyliśmy kwiaty oraz uczestniczyliśmy   w uroczystościach z okazji obchodów 11 listopada.

» Festiwal dla Niepodległej

Listopad to szczególny miesiąc. Miesiąc pamięci. Pamięci o naszych najbliższych, ale także o bohaterach narodowych i o osobach zasłużonych dla naszej ojczyzny.

11 listopada to ważna data dla każdego Polaka. W tym roku to dzień szczególny, ponieważ obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

By uczcić to Narodowe Święto uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnym Festiwalu dla Niepodległej. Organizatorami Festiwalu była p. K. Dróbka, p. A. Grus oraz p. D. Sadurska.

Jednym z celów naszego gimnazjum jest kształcenie poczucia tożsamości narodowej. Dbamy o to, aby zbudować w młodym człowieku pozytywną postawę wobec Ojczyzny. Taki patriotyzm kojarzy się między innymi z szacunkiem dla historii i tradycji.

W tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą św. w Bazylice Kolegiackiej. Następnie udaliśmy się pod pomnik J. Piłsudskiego, gdzie złożyliśmy kwiaty i w skupieniu wysłuchaliśmy informacji dotyczących życia i osiągnięć marszałka. Po powrocie do szkoły uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, podczas której między innymi śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, braliśmy również udział we wspólnym ogólnopolskim odśpiewaniu hymnu państwowego oraz aktywnie pracowaliśmy zespołowo w klasowych rozgrywkach plastycznych.

» Święto Zmarłych

Dnia 5 listopada, tuż po Święcie zmarłych uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami  p. K. Dróbką i p. D. Sadurską wybrali się na spacer, na cmentarz komunalny w Grudziądzu. Dla uczniów była to doskonała okazja, by poprzez właściwe zachowanie okazać szacunek zmarłym. Szczególną uwagę zwracaliśmy na te groby, o których już nikt nie pamięta. Celem spaceru było także oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie miasta z okupacji oraz zapalenie zniczy na ich grobach. Pogoda była słoneczna, sprzyjająca spacerowi w zadumie. Okres świąteczny to odpowiedni moment na wspominanie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące przemijania i rzeczy ważnych...

» Dzień nauczyciela

15.10.2018r. w naszej szkole odbyła się Akademia, na której wierszami i fragmentem "Balladyny" uczniowie podziękowali nauczycielom i pracownikom administracji za ich pracę, cierpliwość i życzliwość.

» Piknik dla Niepodległej

12 października wybraliśmy się na zwiedzanie Fortu Wielka Księża Góra. W trakcie wycieczki mogliśmy przyjrzeć się z bliska baterii pancernej haubic, obrotowej wieży obserwacyjnej artylerii oraz zasiąść w pojeździe militarnym. Przeszliśmy się również korytarzem podziemnym łączącym schron piechoty z baterią pancerną. Zwiedzanie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.