» Tragedia w Smoleńsku
W dniu 10 kwietnia 2010 o godzinie 8:56 czasu polskiego, prezydencki samolot lecący na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńckiej, rozbił się ok. 1,5 km od lotniska pod Smoleńskiem. Katastrofy nikt nie przeżył, zgnęło 89 pasażerów i 7 członków załogi. Pasażerami felernego lotu byli m.in. Para Prezydencka, Lech i Maria Kaczyńscy. Ryszard Kaczorowski (ostatni prezydent RP na uchodźstwie), Wicemerszałkowie Sejmu RP: Krzystof Putra, Jerzy Szmajdziński, Krystyna Bochenek. Szef Kancelarii Prezydenta RP - Władysław Stasiak, Szef BBN'u - Aleksander Szczygło, oraz wielu innych ważnych ludzi polityki oraz gości z rodzin katyńskich. Oddajmy hołd tragicznie zmarłym i uczcijmy minutą cziszy te tragiczne zdarzenia.
» Drzwi otwarte
UWAGA!
DRZWI OTWARTE W GIMNAZJUM NR 8

Wszystkich szóstoklasistów, którzy chcieliby obejrzeć naszą szkołę, zapraszamy na drzwi otwarte w dniu 28 kwietnia (środa) od godz. 12.00 oraz na warsztaty 24 kwietnia (sobota) w godz. od 9.00 do ok. 13.00.
» Informacja o naborze elektronicznym
Komunikat dla uczniów gimnazjów

W związku z planowanym wprowadzeniem naboru elektronicznego uczniów do szkół ponadgimnazjalnych miasta Grudziądza przekazujemy dodatkowe informacje dotyczące tej formy rekrutacji.

W rekrutacji elektronicznej obowiązują takie same terminy jak w rekrutacji standardowej.
Inne warunki naboru pozostają bez zmian.

Zasady rekrutacji
(podstawa prawna: Zarządzenie Nr 9/2010 Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 11 lutego 2010 r. w sprawie terminów i zasad rekrutacji uczniów do publicznych gimnazjów publicznych szkół ponadgimnazjalnych w województwie kujawsko-pomorskim na rok szkolny 2010/2011.
Na podstawie § 23 ust. 2 i 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. Nr 26, poz. 232 z późn. zm.),

Szukaj na stronie: zobacz

O ostatecznej decyzji w sprawie formy naboru, uczniowie gimnazjów zostaną poinformowani odrębnym komunikatem.
» Laureaci konkursu Pingwin
zarcie
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym PINGWIN 2009 z matematyki.

Dyplomy Laureata otrzymali:
Sławomir Sulborski - za zajęcie 3-go miejsca na poziomie klas 2 gimnazjum.
Paulina Jezierska - za zajęcie 4-go miejsca na poziomie klas 3 gimnazjum.
Sylwia Kajdewicz - za zajęcie 5-go miejsca na poziomie klas 3 gimnazjum.
» Konkurs Wiedzy Pożarniczej
pozar
Dnia 15.II.2010 r. obył się szkolny etap konkursu nt. Wiedzy Pożarniczej
W konkursie wzięli udział uczniowie klas III.

I miejsce zajął Daniel Żywiecki IIIb
II miejsce zajęła Monika Woźniak IIIc
III miejsce zajęła Paulina Jezierska IIIb

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.