» Próbny Alarm Przeciwpożarowy

Dnia 20 października 2011 r. w naszej szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Przeprowadzony został przez Państwową Straż Pożarną w Grudziądzu. Ok. godz. 1100 usłyszeliśmy dzwonek trwający trzy minuty. Był to sygnał mówiący o zagrożeniu przeciwpożarowym. Nauczyciele przebywający w klasach wraz z uczniami bardzo sprawnie opuścili budynek szkoły zgodnie z planem ewakuacji podczas zagrożenia.

Przeprowadzony alarm był sprawdzianem umiejętności dla całej społeczności szkoły (dyrekcji, nauczycieli, uczniów, administracji i obsługi) w wypadku zagrożenia. Podczas ewakuacji nie zaobserwowano objawów paniki, chaosu. Wszelkie założenia zostały sprawnie zrealizowane. Świadczy to o dużej wiedzy osób biorących udział w próbnym alarmie, samodyscyplinie i odpowiedzialności za działania własne i działania osób drugich. Zdjęcia

» Dzień Edukacji Narodowej

14 PAŹDZIERNIKA 2011 r.

Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”

W podziękowaniu za trudna pracę

i wskazanie właściwej drogi

życzymy dużo wytrwałości, sukcesów

zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia.

Społeczność Uczniowska

» Sprzątanie Świata 2011
W dniu 24.09.2011r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Blajerskiej wzięli udział w konkursie organizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej działającego przy Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.
Konkurs odbywał się w ramach akcji "Sprzątanie Świata 2011" 25 uczniów kl. I, II i III zebrało 41 worków śmieci z obszaru Lasku

Garnizonowego przy ul. Jagiełły.

Wyniki konkursu były następujące:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Grudziądzu
II miejsce - Gimnazjum nr 8 w Grudziądzu
III miejsce - Zespół Szkół Mechanicznych w Grudziądzu

Jako nagrodę szkoła otrzymała trenażer eliptyczny, a uczniowie dzięki otrzymanym losom za uzbierane worki odebrali upominki ekologiczne, które były rozdawane podczas festynu ekologicznego na Błoniach Nadwiślańskich.
» Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem....
Życzymy wam wszystkim na początek
Miłych zdarzeń i samych piątek!”

Wróciliśmy do szkoły po 2 miesiącach wspaniałej zabawy, wolnego czasu i przyjemnego wypoczynku.

Uczniowie Gimnazjum powitali serdecznie w murach swojej szkoły nową Panią dyrektor Sławomirę Gajewską, życząc dużo cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do stworzenia warunków umożliwiających powstanie przyjaznego otoczenia, które umożliwi aktywne nauczanie i wychowanie nas młodych ludzi.

Rok szkolny 2013/2014 już rozpoczęty! Życzymy wszystkim uczniom dużo wytrwałości w nauce, trzecioklasistom powodzenia na egzaminie w kwietniu, a nauczycielom dużo siły i cierpliwości w przekazywaniu nam wiedzy.

» Zestaw Podręczników 2011

Zestawy Podręczników