» II turniej szaradziarski
Dnia 23.03.2011r w Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbył się „II turniej szaradziarski dla gimnazjalistów” etap międzyszkolny. Do tego etapu, po eliminacjach szkolnych zakwalifikowały się 2 drużyny w składzie:

Drużyna I
  • Jakub Berliński kl. IIIb
  • Adrian Szczodrowski kl. IIIb
  • Karol Zastawny kl. IIIb
Drużyna II
  • Michał Brocki kl. IIIb
  • Patryk Jandernal kl. IIb
  • Cezary Myśliński kl. IIIb
W rywalizacji drużynowej zwyciężyła Drużyna I naszego gimnazjum.

Sukces odniósł również sam Adrian Szczodrowski, zajmując I miejsce w konkursie indywidualnym.

Opiekunem grup była p. mgr K.Karpus
» Konkurs Ekonomiczny

KONKURS EKONOMICZNY

Dnia 12 marca 2011 roku w Gimnazjum nr 4 w Grudziądzu, odbyła się IX edycja Konkursu Wiedzy Ekonomicznej. Celem konkursu była integracja wiedzy z różnych przedmiotów oraz praktyczne zastosowanie wiedzy w życiu codziennym. Do konkursu przystąpiło 10 drużyn z Grudziądza i okolic.

Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie:

Rybarczyk Daniela z klasy III A

Jandernal Patryk z klasy II B

Sylwestrzak Kamil z klasy II B

Patronat nad konkursem objął Bank PKO BP S.A. Etap finałowy składał się z dwóch części indywidualnej i drużynowej.

W części indywidualnej uczniowie rozwiązywali zadania związane ze znajomością faktów z życia i działalności Mikołaja Kopernika, wykazali się m.in. umiejętnością obliczania oprocentowania wkładów bankowych oraz znajomością pojęć ekonomicznych.

W części indywidualnej Patryk Jandernal zajął 4 miejsce.

W części zespołowej drużyny reprezentowały film o młodzieżowym koncie GRAFFITI i sporządzali wykres inflacji w Polsce na podstawie informacji ze źródeł GUS.

Nasza drużyna w klasyfikacji końcowej zajęła 5 miejsce. GRATULUJEMY !!!

Dziękujemy również Adrianowi Szczodrowskiemu z klasy III B za przygotowanie filmu, który zajął wysokie 4 miejsce.

» Warsztaty z ósemką

Warsztaty z ósemką

Nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 8 w Grudziądzu serdecznie zapraszają wszystkich szóstoklasistów na cykliczne warsztaty z serii "Ciekawostki matematyczno-geograficzne", które odbędą się 26 marca (sobota) w godz. 9.00-13.00 w budynku szkoły przy ul. Legionów 2/12. W programie spotkania m.in. konkursy, kabaret i słodki poczęstunek.

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy wypełnić kartę zgłoszeniową dostępną na naszej stronie internetowej i zgłosić chęć uczestnictwa telefonicznie pod nr 56 46 44 661 lub  pisemnie na adres szkoły.

» Jak postępować, aby uniknąć zachorowania na grypę A/H1N1

Jak postępować, aby uniknąć zachorowania na grypę A/H1N1

* Należy konsekwentnie podejmować działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci.

* Należy rozmawiać z dziećmi, pytać o to czy słyszały o nowym wirusie A/H1N1 i odpowiadać na pytania na poziomie zrozumiałym dla nich.

* Należy poświęcać dzieciom wystarczającą uwagę, zadawać pytania, wyjaśnia tpliwości i w ten sposób ograniczać ich niepokój.

Co należy robić aby uniknąć zachorowania:

* myć ręce mydłem co najmniej 20 sekund,

* kaszleć i kichać w chusteczki,

* być w odpowiedniej odległości od osób chorych (około 2 metrów),

* zostać w domu w razie wystąpienia infekcji.

W przypadku zamknięcia szkoły dopilnować, aby dziecko nie przebywało w grupach rówieśników, szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach.

» Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 21 października 2010 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wyniki wyborów zobacz