» Spotkanie edukacyjne

W dniu 8.10.2018 r. wybraliśmy się na zorganizowane przez Ośrodek Profilaktyki Uzależnień Dzieci i Młodzieży, spotkanie edukacyjno - warsztatowe nt.;" Droga do uzależnienia. Współczesne zagrożenia dla dzieci i młodzieży". Celem takich spotkań jest poszerzanie wiedzy na temat zagrożeń społecznych oraz wyposażenie naszej młodzieży w różne techniki umożliwiające ochronę.

» Narodowe Czytanie

29 październikana auli szkoły odbyło się Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Udział w imprezie wzięły wszystkie klasy 3. Uczniowie zostali zapoznani z celem akcji oraz jego historią. Uczniowie z kl. 3a  Aleksandra Kleczkowska oraz Maria Dłużyńska przedstawiły historię Polski w dwudziestoleciu międzywojennym, życiorys Stefana Żeromskiego i problematykę powieści, Kamil Maternowski dokonał charakterystyki głównego bohatera powieści Cezarego Baryki. Każdy z uczniów kl. 3a 3b 3c przeczytał przydzielony fragment powieści.

» Wycieczka

18 września uczniowie naszego gimnazjum korzystając z pięknej pogody wybrali się do Biskupina na XXIV Festyn Archeologiczny pod tytułem „Archeomarket. Od wymiany po stragany”. Opiekunami młodzieży byli p. D. Sadurska, p. S. Wiśniewska, p. A. Grus.

Podczas zwiedzania obejrzeliśmy obozowisko łowców i zbieraczy epoki kamienia oraz wioskę wczesnopiastowską, a w zrekonstruowanych chatach czekali na nas rzemieślnicy prezentujący swoje wyroby m.in. broń, szaty i narzędzia.

Tego dnia tereny muzeum tętniły życiem. Mieliśmy możliwość uczestniczenia w inscenizacjach m.in. Targ niewolników, Walki gladiatorów czy Rzymska wyprawa po bursztyn.

Przede wszystkim celem wycieczki było poznanie początków państwa polskiego oraz zdobycie wiedzy historycznej. Tym razem wiedzę zdobywaliśmy poprzez obserwacje i doświadczenia. Była to „żywa lekcja historii”, a jednym z założeń wycieczki było ukazanie  kontrastu pomiędzy życiem dzisiejszym a życiem naszych przodków.

Wycieczka miała cel nie tylko edukacyjny, ale również integracyjny i dostarczyła nam wielu niezapomnianych przeżyć.

» Rok szkolny 2018/19

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Gimnazjum nr 8 odbędzie się o godzinie 8:30 w auli szkolnej.

» Czytanie

8 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w największej akcji czytelniczej w Polsce: „Jak nie czytam jak czytam”.

Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie, a przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Na miejsce akcji wybraliśmy dziedziniec szkolny. Akcja przybrała formę pikniku, gdzie rozłożeni na kocach miło poczytaliśmy wśród koleżanek i kolegów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli do ręki książkę i pokazali, że czytanie to nie tylko szkolny obowiązek, lecz również miła forma spędzania wolnego czasu.

CZYTANIEM MOŻNA I NALEŻY SIĘ CHWALIĆ !

Akcję przygotowały :p. Daria Sadurska i p. Kasia Dróbka