» KONKURS WIEDZY O GOSPODARCE

Dnia 7 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu, odbył się XIII Konkurs Wiedzy o Gospodarce. Celem konkursu było przybliżenie ogólnej wiedzy ekonomicznej, gospodarczej i społecznej. Do konkursu przystąpiło 7 drużyn z Grudziądza i okolic.

Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie:

Fedunova Mariya z klasy III A

Michalska Dominika z klasy III A

Kołodziejska Dominika z klasy III B

Patronat nad konkursem objął Poseł RP p. Tomasz Szymański. Konkurs składał się z dwóch części indywidualnej i drużynowej.

W I etapie uczniowie rozwiązywali test wyboru składający się z 40 pytań. Największą ilość punktów uzyskała Dominika Michalska i reprezentowała szkołę w II etapie.

Rywalizowała wraz z 10 innymi osobami w turnieju na zasadzie „1 z 10”.

Ostatecznie zajęła 6 miejsce. GRATULUJEMY !

» Dzień Bezpiecznego Internetu

6 luty 2018 roku był wielkim wydarzeniem na terenie szkoły. W tym dniu obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.  Wszyscy uczniowie włączyli się w obchody tego dnia. Przygotowali audycję radiową, plakaty dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, gazetki klasowe. Odbył się quiz nt.  zasad bezpieczeństwa w sieci. Zwycięzców  poznamy po okresie ferii zimowych.

» Odpowiedzialność prawna nieletnich za czyny karalne

W spotkaniu z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji Panią nadkomisarz Hanną Hydzik w Grudziądzu w dniu 05.02.2018 roku brała udział cała społeczność szkolna. Tematem spotkania była „Odpowiedzialność prawna nieletnich za czyny karalne".

» Kino Helios

25 stycznia 2018 roku wybraliśmy się do kina Helios na film pt. „Przytul mnie” w ramach „Dobrego Kina z Dawką Wiedzy”. Film był bardzo poruszający a wystąpienia ekspertów po seansie uświadomiły nam po raz kolejny, że nie należy stosować cyberprzemocy.

» Warsztaty w ZSGH

W dniu 18.01.2018 r. wzięliśmy udział w warsztatach " Ser czy Twaróg' w Zespole Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich.W trakcie których mieliśmy możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w zawodzie Technik Przetwórstwa Mleczarskiego oraz pod okiem nauczycieli i uczniów ZSGH nauczyliśmy się jak zrobić serek topiony.