» Konkurs PCK

Dnia 26 października 2012 roku 10 uczniów z naszej szkoły:

1. Bagniewska Weronika

2. Bottcher Paulina

3. Czyściecki Arkadiusz

4. Drzymalski Jakub

5. Goerke Sylwia

6. Grablis Kinga

7. Neumann Sławomir

8. Nowak Natalia

9. Szliktus Patrycja

10. Wiśniewski Paweł

wraz z opiekunem p. Moniką Cichosz wzięli udział w elementarnym kursie pierwszej pomocy. Kurs odbył się w biurze Zarządu Rejonowego PCK przy ul. Dąbrowskiego 11/16. Uczniowie nasi nabywali wiedzę, aby w najbliższym czasie rozpocząć tworzenie Szkolnych Patroli PCK. Patrole te będą w naszej szkole na dużych przerwach oraz na uroczystościach i festynach czuwać nad naszym bezpieczeństwem, aby w razie potrzeby udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

» Dary Jesieni
W dniu 24.10.2012r. odbyły się warsztaty dla uczniów gimnazjum "Dary Jesieni". Uczniowie wykonywali stroiki z wykorzystaniem dyni, jarzębiny, ozdobnych liści, kasztanów, żołędzi wszystkie prace spełniały nasze oczekiwania i zamirzone cele Ogólne wyniki przedstawiają się anstępująco:

I miejsce - klasa IIb
II miejsce - kalsa Ia
III miejsce - klasa IIIb
IV miejsce - klasa Ib
V miejsce - klasa IIIa
VI miejsce - klasa IIc
VII miejsce - klasa Ic

Dziękujemy klasom i wychowawcom za zaangażowanie.
» Pasowanie na Gimnazjalistę

Nie tak łatwo zostać prawowitym gimnazjalistą. Po miesiącu pobytu w naszej szkole pierwszoklasiści doczekali się wreszcie momentu pasowania.

11 października uczniowie klas pierwszych spotkała się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w otrzęsinach. Jak zwykle klasy drugie i trzecie przygotowały młodszym kolegom kilka konkurencji, które miały pokazać, czy nadają się na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. W królestwie Ósemki nowi osadnicy – pierwszoklasiści wykazywali się mądrością, sprawnością, wytrzymałością, siłą i zwinnością. Poddani próbie wiedzy o swojej klasie zostali również ich opiekunowie – wychowawcy, którzy odpowiadali bezbłędnie na trudne pytania. Podczas całej zabawy było dużo śmiesznych sytuacji. Na zakończenie każda osada – klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

Tradycyjnie też popołudniu w dniu otrzęsin odbyła się szkolna dyskoteka na sali gimnastycznej, którą prowadzili uczniowie klasy III c: Nikola Cyrzan i Krzysztof Markuszewski. Zabawa w takt najnowszych przebojów była bardzo udana, o czym świadczył tłok na parkiecie.

12 października nadeszła najważniejsza chwila dla pierwszoklasistów – złożenie ślubowania.

WITAJCIE WŚRÓD NAS!

» Dzień Nauczyciela

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dnia 12 października 2012 roku w Naszym Gimnazjum odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Sławomira Gajewska życzeniami skierowanymi do wszystkich nauczycieli. Następnie uczniowie ( pod opieką pani Bożeny Półczyńskiej i pani Aldony Czyścieckiej ) oraz Samorząd Szkolny zaprezentowali program artystyczny. Były wiersze, scenki humorystyczne oraz piosenki wyśpiewane przez chór szkolny pod dyrekcją pani Krystyny Kozłowskiej.

Niespodzianką dla nauczycieli były „Oskary” czyli wyróżnienia uczniowskie w różnych kategoriach np. „ Żartowniś roku”, „ Gorący uśmiech”, „ Złoty wykładowca”, „Bratnia dusza”, „ Organizator roku”, „Strażnik poprawnej polszczyzny”, „ Mikrofon roku” oraz „ Złoty kaganek”, który za całokształt pracy pedagogicznej otrzymała pani Janina Blajerska.

» Sprzątanie Świata 2012

W dniu 22.09.2012 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata 2012"
75 uczniów zebrało 171 worków śmieci, w konkursie międzyszkolnym zajęliśmy 5 miejsce.

Opiekę nad uczniami sprawowali:
J.Blajerska
A.Czyściecka