» Świeto Niepodległości

10.11 była akademia z okazji Święta Niepodległości. Wszyscy uczniowie wysłuchali wierszy i śpiewali patriotyczne pieśni związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości.

» NASI KSIĄśKOWI ULUBIEŃCY

W ramach obchodów październikowego Miesiąca Bibliotek
Szkolnych i upowszechniania czytelnictwa w naszej szkole odbyła się
Parada Postaci Literackich.
Barwny korowód naszych literackich bohaterów zaprezentował
się całej szkolnej społeczności, która wybrała te postacie, które
najbardziej zbliŜyły się do oryginału.
Największe uznanie zyskali:
1. Pan Kleks reprezentowany przez Jakuba Sobolewskiego z klasy
III C,
2. Ania z Zielonego Wzgórza w skórze Dominika Paradowskiego z
klasy I A,
3. Harry Potter, w którego wcielił się Marcin Kozioł z klasy III A.
Inni bohaterowie parady to: Pippi Pończoszanka, Bilbo Bagins i
Gandalf z powieści „Hobbit”, Zbyszko z Bogdańca z „KrzyŜaków”
oraz cała druŜyna z lektury „Pinokio” – tytułowy bohater oraz kot,
Gepetto i dyrektor cyrku.

» Warsztaty
Dnia 8 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla gimnazjalistów pt. "JESIEŃ".
Zadaniem uczestników było wykonanie obrazu przestawiającego jesienne liście.

Wszystkim uczestnikom podobało się spotkanie, gdyż pracowali ciekawymi technikami plastycznymi.

» Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole !

Dnia 14 października 2016 roku o godz. 9.15 w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów.

W pierwszej części prowadzące Justyna Sałęgowska i Wiktoria Zawadzińska przywitały wszystkich zebranych i zwróciły się w kilku ciepłych słowach do uczniów klas pierwszych. Następnie Pani Dyrektor przeprowadziła ślubowanie oraz mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę i zaangażowanie w życie szkoły oraz życzyła wielu sił i wytrwałości.

Druga część dotyczyła Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści z klasy II b oraz z klas III, pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

Uśmiechniętym nauczycielom wręczono bukieciki kwiatów własnoręcznie przygotowane przez uczniów klasy II a w ramach projektu edukacyjnego pod kierunkiem pani Janiny Blajerskiej i Aldony Czyścieckiej.

W trzeciej części uczniowie z klas trzecich przedstawili humorystyczne przedstawienie „Jeden dzień z życia szkoły” obrazujące ciężką pracę uczniów i  nauczycieli, zakończone wspólnym tańcem ze szkolnym zespołem tanecznym. Przedstawienie wzbudziło wiele pozytywnych wrażeń i emocji, a przede wszystkim radości i uśmiechu na twarzach.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze. Wszyscy byli bardzo zadowoleni a efekty uroczystości spełniły zamierzone cele organizatorów.

Uroczystość szkolną przygotowały panie: Katarzyna Dróbka, Daria Sadurska, Sylwia Szczypior i Monika Wojciechowska.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości serdecznie dziękujemy.

» Wycieczka integracyjna

Dnia 10.10 uczniowie klas Ia, Ib, Ic wyjechali do Białochowa. Pogoda nie była najlepsza, ale nie padało, gdy chodziliśmy po lesie - pokonując ścieżkę ekologiczną - było wejście na górę i zejście. Potem były zawody sportowe i zabawy sprawdzające naszą wiedzę. Na koniec ognisko.