» I etap konkursu

W kwietniu odbył się pierwszy etap konkursu " Znam epoki literackie: starożytność –średniowiecze" Do drugiego etapu przeszli uczniowie klasy Ib:

Anna Kowalska (I miejsce), Radosław Jandernal (II miejsce) i Kamil Krasny (III miejsce).

Gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim etapie konkursu.

» Egzamin Gimnazjalny

W dniach 12 -14 kwietnia 2011 odbył się w naszej szkole egzamin gimnazjalny. Pierwszego dnia uczniowie pisali test humanistyczny, obejmujący przedmioty: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie ; drugiego dnia test matematyczno-przyrodniczy (matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia) a trzeciego test z języka obcego-w naszej szkole tym językiem jest angielski. Egzamin przebiegał bez zakłóceń i przykrych niespodzianek-trzecioklasiści podeszli do niego bardzo poważnie. Z rozmów z nimi wynikało, że w miarę łatwe były części humanistyczna i językowa, w teście matematycznym zaś napotkali więcej trudnych zadań. Po każdym teście były oczywiście gorące dyskusje na temat rozwiązań, a emocje opadły dopiero po trzecim dniu egzaminów. - zobacz

» Drzwi otwarte

Dnia 14 Kwietnia 2011 r. odbyły się "DRZWI OTWARTE SZKOŁY"

Szkołę naszą odwiedzili uczniowie:

• Szkoły Podstawowej Nr 5 w Grudziądzu
  • Szkoły Podstawowej Nr 9 w Grudziądzu

PODCZAS DRZWI OTWARTYCH ODBYWAŁY SIĘ:

1. POKAZY CHEMICZNE

2. POKAZY FIZYCZNE

3. PREZENTACJE MULTIMEDIALNE

4. ZWIEDZANIE SZKOŁY

5. ZMAGANIA POLONISTYCZNE

6. KARAOKE

» Warsztaty dla szkół podstawowych

W dniu 26.03.2011r już po raz VIII w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów szkół podstawowych na temat "Ciekawostki matematyczno - geograficzne".

W warsztatach wzięło udział 6 zespołów, którym w wykonywaniu zadań pomagali nasi gimnazjaliści.

W I części warsztatów  każda drużyna losowała kontyngent, na temat którego przygotowała ciekawostki korzystając z internetu i zasobów naszej biblioteki. To wszystko zostało zaprezentowane w formie plakatu i komentarza słownego.

W II części samodzielnie uczniowie szkół podstawowych rozwiązywali zadania matematyczne i krzyżówki.
W oczekiwaniu na wyniki wszystkich uczestników zabawiał nasz szkolny kabaret. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani herbatą, ciastkami i cukierkami.
  • I miejsce zajęła - Szkołą Podstawowa Nr9
  • II miejsca zajęła - Szkołą Podstawowa Nr 18
  • III miejsce zajęła - Zespół Szkół w Sadlinkach oraz Szkołą Podstawowa Nr4
Gratulujemy, dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

Zobacz - zdjęcia

» Projekt - "Mój region"
Uczniowie kl. IIa w roku szkolnym 2010/11 realizują projekt edukacyjny "Mój region - moja mała ojczyzna" W ramach tego projektu został ogłoszony dla pozostałych klas konkurs na plakat reklamujący nasze miasto. Konkurs został rozstrzygnięty 21.03.2011r.
  • I miejsce zajęła kl. Ib
  • II miejsce zajęła kl. Ic
  • III miejsce zajęła kl. IIIb
Plakaty reklamujące nasze miasto i region są rozwieszone na korytarzu szkolnym.

Zwycięzcom - gratulujemy!